Vánoční soutěž Ekologického centra Kralupy nad Vltavou

25. září, 09:55 Ostatní

Vánoční soutěž Ekologického centra Kralupy nad Vltavou

Ekologické centrum v Kralupech nad Vltavou pro Vás připravilo již 9. ročník Vánoční soutěže. Tématem letošní soutěže je nejkrásnější vánoční strom, stromeček či větvička. Soutěž je určena široké veřejnosti a zapojit se do ní může opravdu každý - jednotlivec, kolektiv, malí, velcí, rodina či oddíl a to nejen z Kralupska.

V této soutěži si můžete sami vyzkoušet, jak rychle a snadno můžete starým a nepotřebným věcem vdechnout nový život.

V naší zemi je v současné době většina odpadů skládkována, což je nejhorší způsob nakládání s odpady. Uložením odpadu na skládku jen problém odsouváme do budoucna a přiděláváme problémy příštím generacím, skládky představují rizika znečištění životního prostředí. Přitom mnoho surovin a předmětů by mohlo být znovu využito. Rozhlédněte se kolem sebe a zkuste ze starých a zdánlivě obyčejných věcí a nejrůznějších materiálů udělat, vymodelovat, vytvořit něco nového a originálního s tématikou stromů (např. vánoční strom, stromeček či větvičku). Chce to jen pár nápadů, inspiraci a šikovné ruce.

Všechny soutěžní stromy, stromky a stromečky budou od 3. 12. 2019 celý prosinec vystaveny v prostorách Kulturního a společenského domu Vltava k vidění na výstavě v malém sálku v prvním patře. Kontaktní telefon do kanceláře KD Vltava: 315 727 827, (před návštěvou prosím raději volejte).

Pravidla soutěže

Soutěž potrvá od 25. září 2019 do 29. listopadu 2019 a mohou se jí zúčastnit jak malé děti, předškoláci a školáci, tak i mládež a veřejnost. Stejně jako v minulých letech věnovala ceny pro vítěze společnost AVE Kralupy s.r.o.

Své soutěžní příspěvky nám můžete přinášet do kanceláře ekocentra na Palackého náměstí 6 v Kralupech nad Vltavou, každý všední den od 8:00 do 19:30 hodin. Můžete se s námi domluvit i telefonicky na bezplatné Zelené lince 800 100 584.

Stále zůstává pravdou, že nad finančně nákladnými dekoracemi většinou vítězí docela obyčejný a prostý vlastnoruční výrobek. Věc, která má duši, do níž jste vložili svůj um, čas, své myšlenky a inspiraci. Taková ručně vyrobená dekorace má ohromnou přidanou hodnotu, jež se nedá penězi vyvážit. V životě můžeme dělat velké věci, můžeme dělat i malé věci a s velkou láskou.

Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou

Palackého náměstí 6, 278 01 Kralupy nad Vltavou